Kolik vás tady bylo: Dnes 40 | Včera 177 | Za poslední měsíc 1631 | Celkem 752016

banner-ver2A

Vytisknout

Realitní kanceláře svou činnost poskytovat mohou. Do 21. 3. 2021 při dodržení zpřísněných pravidel

Napsal Ing. Petr Vícha. Zveřejněno v kategorii Aktuality ze světa realit a financí

Usnesení vlády č. 217 s účinností od 1. 3. 2021 do 21. 3. 2021 zakazuje poskytování služeb v provozovnách. Oproti předchozím již nejsou mezi výjimkami uvedeny provozovny realitního zprostředkování.

 Činnost realitního zprostředkovatele není zakázána, do 21. 3. 2021 je zakázáno osobní jednání s klientem v provozovně realitního zprostředkovatele. ???

Činnost tedy realitní zprostředkovatel nadále může vykonávat, a to i v kanceláři realitní kanceláře. Nutná jednání s klientem, např. převzetí dokumentů je nutné řešit po dohodě s klientem mimo provozovnu. Při cestě mimo okres nezapomenout mít s sebou potřebný formulář a dodržovat veškerá hygienická nařízení. Osobní jednání je nutné s ohledem na smysl současných nařízení omezit na zcela nezbytná jednání.

Proto je dobré preferovat jednání tzv. na dálku, s využitím e-mailu či telefonu. Technologický vývoj nabízí také internetové komunikace typu Skype či Teams, to však vždy pouze se souhlasem klienta, včetně souhlasu s případným uchováním záznamu komunikace.

MMR uveřejnilo podrobný výklad konkrétních situací na svých stránkách.